Jednostki self-storage mogą być świetnym miejscem do przechowywania rzeczy, których w danej chwili nie potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jesteś pomiędzy domami, próbujesz zmniejszyć swój dom, czy po prostu potrzebujesz małej przestrzeni do przechowywania nadmiaru przedmiotów, jednostki self-storage mogą być rozwiązaniem dla Ciebie. W rzeczywistości więcej osób niż kiedykolwiek korzysta z jednostek magazynowych jako drugiego domu. Ale to nie znaczy, że przechowywanie rzeczy w nich jest zawsze łatwe lub tanie. Jeśli chodzi o wynajęcie magazynu i wypełnienie go swoimi rzeczami, istnieje kilka wskazówek i trików, które należy znać przed wynajęciem go. Czytaj dalej, aby poznać tajniki wynajmu magazynów self-storage, tak aby Twoje kolejne doświadczenie było jak najbardziej bezstresowe.

Poznaj różne rodzaje jednostek magazynowych

Jednostki self-storage występują w różnych rozmiarach i mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne. Jednostki wewnętrzne mają zazwyczaj klimatyzację, podczas gdy te zewnętrzne jej nie mają i są zazwyczaj tańsze.

Znajdź najlepszy czas na wynajem i wiedz, czego się spodziewać

Kiedy jesteś gotowy, aby zacząć szukać magazynu samoobsługowego self storage, będziesz chciał pomyśleć o tym, kiedy najlepszy czas na rozpoczęcie wyszukiwania byłby. Na przykład, możesz chcieć uniknąć środka lata, kiedy pogoda jest najgorętsza.

Jeśli jesteś jak wielu ludzi i rozpocząć badania i planowanie wszystko w miesiącach zimowych, może się okazać, że self-storage jednostki są wszystkie pełne podczas wiosny i miesięcy letnich. Tak więc, jeśli nie znajdziesz dobrej ceny i jednostki, które lubisz podczas miesięcy zimowych, będziesz chciał poczekać do wiosny i lata.

Inną rzeczą, którą możesz chcieć mieć na uwadze jest to, że najlepszym czasem na rozpoczęcie poszukiwania jednostki magazynowej jest około miesiąc przed potrzebą. Jeśli czekać do ostatniej chwili, może się okazać, że wszystkie najlepsze jednostki są już zajęte.

Zapytaj o ubezpieczenie i wszelkie opłaty

Kiedy szukasz obiektu self-storage, będziesz chciał zapytać o wszelkie ubezpieczenia, które oferują. Jeśli przechowujesz coś o dużej wartości, jak biżuteria, możesz chcieć zdecydować się na ubezpieczenie, które obejmuje kradzież i uszkodzenia.

Podobnie, warto zapytać o wszelkie opłaty pobierane przez obiekt. Większość obiektów self-storage pobiera opłaty za czas, w którym wynajmujesz jednostkę.

Na przykład, jeśli potrzebujesz jednostki 10′ x 10′ przez 6 miesięcy, zapłacisz tyle samo, co ktoś, kto potrzebuje jednostki 10′ x 10′ przez 10 miesięcy. Tak więc, możesz chcieć wziąć to pod uwagę, gdy szukasz obiektu.

Sprawdź czy nie ma pluskiew i szkodników

Zanim podpiszesz umowę najmu na jednostce magazynowej, upewnij się, że dokładnie sprawdzisz miejsce. Przejdź przez każdą jednostkę i sprawdź, czy są tam pluskwy lub szkodniki. Jeśli zauważysz coś takiego, będziesz chciał odejść.

Należy również sprawdzić tereny wokół magazynu dla szkodników. Jeśli widzisz jakieś, to nie znaczy, że miejsce jest złe. Szkodniki są powszechne w wielu miejscach, ale jest to coś, co chcesz, aby upewnić się, że sprawdzić dla.

Jeśli zauważysz, że gryzonie lub inne szkodniki regularnie wchodzą do obiektu, to może być znak, że miejsce nie ma dobrych praktyk kontroli szkodników w miejscu. Chociaż nie musi to oznaczać, że nie powinieneś wynajmować tam, to jest to dobry pomysł, aby mieć to na uwadze.

Przechowuj tylko to, czego potrzebujesz

Kiedy szukasz obiektu self-storage i decydujesz, co przechowywać w swojej jednostce, będziesz chciał zadać sobie kilka pytań. Po pierwsze, dlaczego masz te wszystkie przedmioty? W większości przypadków, jeśli przechowujesz rzeczy, których już nie potrzebujesz, możesz je sprzedać lub oddać.

Innym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, czy mam miejsce do przechowywania tych przedmiotów? Jeśli nie masz miejsca na przechowywanie wszystkiego, co masz, będziesz chciał ustalić priorytety, co zachowujesz i czego się pozbywasz.

Kiedy decydujesz, co przechowywać w swojej jednostce, będziesz także chciał pomyśleć o tym, jak długo planujesz przechowywać te przedmioty. Innymi słowy, nie chcesz przechowywać czegoś przez 10 lat, jeśli potrzebujesz tego tylko przez kilka miesięcy.

Zanim wszystko przewieziesz

Gdy zdecydujesz się wynająć jednostkę magazynową i znaleźć jeden, który wybierzesz, będziesz chciał upewnić się, że jednostka jest czysta przed przechowywaniem swoich rzeczy w nim. Nikt nie chce przenieść swoje rzeczy do brudnej jednostki, zwłaszcza jeśli są one delikatne i drogie.

Zanim przeniesiesz swoje rzeczy do jednostki magazynowej, upewnij się, że dokładnie wyczyścisz jednostkę. Dobrą zasadą jest przenoszenie rzeczy w czystej jednostce, a następnie ponowne czyszczenie jednostki, gdy skończysz.

Możesz również użyć sprayu dezynfekującego lub łagodnego roztworu wybielacza, aby zabić wszelkie zarazki i bakterie, które mogą zalegać w jednostce. Zastosowanie tych wskazówek pomoże zachować bezpieczeństwo i czystość przedmiotów w ich nowym domu.

Kiedy jesteś gotowy do przechowywania swoich rzeczy w jednostce self-storage, powinieneś być przygotowany na ten proces. Możesz spodziewać się, że będziesz musiał zrobić wiele rzeczy, takich jak czyszczenie jednostki, przenoszenie swoich rzeczy i ponowne czyszczenie jednostki, kiedy skończysz.

Tak długo jak jesteś przygotowany na ten proces, możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z jednostek self-storage, takimi jak dodatkowa przestrzeń i niższe miesięczne rachunki.