Doradca kredytowy to osoba, która wspiera klienta przy wyborze najlepszego kredytu czy pożyczki, często zgłaszając ofertę banków i firm pożyczkowych, aby zaspokoić potrzeby klienta. Doradcy kredytowy sami nie udzielają pożyczek czy kredytów, lecz wyszukują obecnie najlepsze oferty na rynku kredytowym.

Doradca kredytowy w Poznaniu

Doradca kredytowy to osoba, która dzięki wiedzy nabytej przez wiele lat  w instytucjach finansowych renomowanych firm udziela porad na temat produktów bankowych. Doradca kredytowy pośredniczy niejako między kredytobiorcą a bankiem. Szukanie kredytu przy udziale doradcy kredytowego może okazać się wyjątkowo przydatny — pozwala bowiem na sprawniejsze załatwienie formalności. Szybka decyzja nt. kredytu przekłada się także na to, że szanse na jeszcze lepszą ofertę rosną. Doradca kredytowy to profesjonalista, który pomaga w ostatecznym załatwianiu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem najlepszej oferty kredytowej czy finansowej.

Kim jest doradca kredytowy?

Jednym z najważniejszych kroków, jaki podejmuje każdy klient podczas zakupu kredytu, jest wizyta u doradcy kredytowego. Doradca kredytowy to osoba, która ze swojej strony przedstawi nam szereg usług oraz będzie w stanie udzielić naszej opinii na temat danej oferty kredytowej. Zadaniem doradcy kredytowego jest udzielanie pomocy i informacji klientowi, dotyczącej stawianych przez niego potrzeb finansowych, co oznacza sprawdzenie zasadności wniosku kredytowego. Doradca kredytowy musi mieć biegłą wiedzę z zakresu bankowości i rachunkowości oraz znać aktualną ofertę kredytową wszystkich banków.

Doradca kredytowy online – idealna forma współpracy na 2021 rok

Współczesne czasy z roku na rok rozwijają się coraz bardziej. Przynosi to ogromne ułatwienie dla osób, które nie mają dostatecznej ilości czasu na osobiste wizyty, dojazdy do punktów stacjonarnych oraz spotkania z doradcami. Doradztwo finansowe online wśród młodszych ludzi bardzo dobrze się sprawdza. Można w ten sposób załatwić wiele spraw. Wszystko odbywa się zdalnie, co generuje nam nie tylko dużo większą przejrzystość procesów, ale również bardzo dużą elastyczność jeśli chodzi o czas, który możemy poświęcić na załatwienie formalności kredytowych.

Doradztwo kredytowe online rośnie w siłę. Technologia i zmieniające się czasy przynoszą użytkownikowi bardzo dużo ułatwień, a podmioty gospodarcze zyskują nowe możliwości zaklasyfikowania swojej oferty dla potencjalnych klientów.

Zarobki doradcy kredytowego

Doradca kredytowy zazwyczaj ustala z klientem wszystkie szczegóły dotyczące zaciągnięcia danego kredytu. Prowadzi także rozmowy, w których przedstawia mu szereg innych produktów finansowych, które mogą być mu odpowiednie. Doradca kredytowy zarabia na prowizji, jaką wypłaca mu bank za udzielenie kredytu oraz od warunków umowy, jaką zawarł z konsumentem. Stawki naturalnie różnią się pomiędzy różnymi bankami i osiągają różne poziomy. Jeśli więc doradca ma prowizję od każdego banku może spokojnie przedstawić uczciwą ofertę różnych banków i wskazać tą najkorzystniejszą dla kredytobiorcy.