Znasz to uczucie, kiedy próbujesz dobrze się wyspać i wszystkie poduszki, koce i kołdry na świecie nie zrobią różnicy? Łóżko ma w tym duży udział. Właściwe łóżko może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie, poziom stresu, a nawet to, jak dobrze śpisz. Ten artykuł da ci wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu własnego łóżka, aby było to idealne środowisko do spania.

Co może sprawić, że Twoje łóżko będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze do spania?

Stare, zużyte lub źle wykonane łóżka mogą powodować bóle pleców, szyi i ramion. A spanie na niewygodnym łóżku może również prowadzić do spontanicznych bólów głowy, bezsenności, pocenia się i przybierania na wadze. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tego, że łóżko jest wygodniejsze i bezpieczniejsze do spania. Nie chodzi tylko o tę jedną rzecz, która sprawia, że łóżko jest wygodne, ale o cały pakiet. Twój materac powinien być na takim poziomie, abyś mógł wygodnie poruszać się we wszystkich kierunkach, powinien być wystarczająco twardy, aby podtrzymywać Twoje ciało, ale wystarczająco miękki, aby zapewnić dobre podparcie dla Twoich mięśni i stawów. To się nazywa komfort i jest kluczem do uczynienia Twojego łóżka wygodniejszym i bezpieczniejszym miejscem do spania. Rama Twojego łóżka powinna być twarda, ale nie za twarda. Nie chcesz przecież, żeby bolało, kiedy wstajesz rano! A Twoje poduszki powinny mieć odpowiednią twardość dla Twojego stylu spania. Wreszcie, twoje prześcieradła powinny być miękkie, ale nie za delikatne. Powinna być w stanie przyjąć kształt Twojego ciała, a jednocześnie pozostać miękka w stosunku do Twojej skóry.

Jak sprawić, by twoje łóżko było wygodniejsze i bezpieczniejsze do spania.

Istnieje wiele sposobów, aby uczynić swoje łóżko bardziej wygodnym i bezpieczniejszym do spania. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo swojego łóżka: Trzymaj je z dala od ziemi – Kiedy Twoje łóżko się zestarzeje lub rozerwie, spanie na ziemi jest naprawdę niewygodne z powodu igieł sosnowych i innej twardej roślinności. A brud z ziemi może dostać się do Twojego łóżka i spowodować, że bakterie, wirusy i pasożyty 4 Chroń je przed zamoczeniem – Jeśli nie pada deszcz, przeciekający dach i basen pełen zastałej wody nie mają szans z Twoim łóżkiem. A bez wody do czyszczenia jest ono pożywką dla zapachów i chorób. Nie pozwalaj dzieciom w nim spać – Choć wiele dzieci uwielbia spać na ziemi, ich ciała różnią się znacznie od ciał dorosłych. A powierzchnia spania dziecka może powodować różne problemy zdrowotne.

Różne pozycje do spania

Siedzenie w łóżku jest preferowaną pozycją do spania dla większości ludzi, ale jest kilka innych opcji, które możesz wypróbować, jeśli nie jesteś w nastroju na czteropak. Niektórzy ludzie uważają, że kiedy są w czteroosobowym łóżku, automatycznie zasypiają na stojąco. Jeśli stwierdzisz, że budzisz się na stojąco, spróbuj oprzeć ciężar ciała na jednej nodze i zgiąć drugą nogę za sobą, aby poczuć się bardziej komfortowo.

Właściwa poduszka do spania

Istnieje wiele różnych rodzajów poduszek, które można wybrać, ale jeśli chcesz twardą poduszkę, może chcesz spojrzeć na zakup poduszki z pianki pamięci. Pianki pamięci znane są z tego, że zapewniają bardziej miękkie odczucia względem skóry, co może naprawdę poprawić sen. Jeśli chcesz twardą poduszkę, może chcesz spojrzeć na zakup poduszki lateksowej, jak mają bardziej gęsty czuć, ale są one mniej wygodne na skórze.

Odpowiedni materac do spania

Jeśli chcesz materac, który jest wystarczająco twardy, aby zapewnić wsparcie, ale wystarczająco miękki, aby zapewnić dobre wsparcie dla mięśni i stawów, możesz spróbować materaca hybrydowego. Materace hybrydowe łączą jędrność pianki memory z miękkością poduszki lateksowej. Może to być bardzo wygodna powierzchnia do spania, ale nie jest odpowiednia dla każdego, ponieważ dla niektórych może być zbyt twarda, a dla innych zbyt miękka. Aby zrobić materac hybrydowy Jedną z najlepszych rzeczy w materacu hybrydowym jest to, że możesz wypróbować różne rodzaje materacy, aż znajdziesz ten, który działa najlepiej dla Ciebie. Podczas zakupów materaca, znajdź taki, który jest co najmniej 10% bardziej miękki niż ten, który obecnie posiadasz. A jeśli chodzi o twardość, większość ludzi woli twardszy materac.

Gdy już znajdziesz idealne łóżko, czas dodać do niego trochę luksusu! Wyściełane, puchowe lub pierzaste posłania mogą dodać wiele do Twojego łóżka. A jeśli chcesz, aby Twoje łóżko było jeszcze piękniejsze, możesz nawet dodać ręcznie robione elementy, takie jak narzuty, szale i poduszki. Upewnij się, że regularnie czyścisz swoją pościel, aby nie wymknęła się spod kontroli. A jeśli chodzi o poduszki, zawsze warto kupić różne rodzaje, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do Twojej pościeli i stylu.