Poduszka ortopedyczna jest zaprojektowana tak, by wspierać naturalne krzywizny twojej szyi i nadawać jej właściwe ułożenie. Jedna z tych poduszek uratowała mi zdrowie, kiedy budziłam się z karkiem skrzywionym przez moje zwykłe poduszki w łóżku. Dobra poduszka da ci lepszy sen i pozwoli ci obudzić się w neutralnej pozycji, zamiast napinać mięśnie, co dziś ma miejsce u tak wielu ludzi.

Najlepsza poduszka ortopedyczna czyli jaka?

Od wypełnionych pianką memory poduszek pod szyję do poduszek o wyprofilowanych kształtach i kombinacji obu tych elementów, istnieją poduszki ortopedyczne zaprojektowane tak, by przeciwdziałać bólowi szyi, chrapaniu, zatkaniu głowy, zatkaniu nosa, menopauzie, a nawet bólowi ramion i barków – w zależności od twoich potrzeb. Częstą przyczyną bólu szyi i ramion jest spanie w niewygodnej pozycji. Twoja poduszka jest zaprojektowana tak, by utrzymywać twoją głowę pod neutralnym kątem, zarówno gdy leżysz na boku, jak i gdy śpisz na plecach – nie w nienaturalnej pozycji, zbyt daleko do przodu lub zbyt daleko do tyłu. Regulacja twardości poduszki może być również integralną częścią wsparcia, jakie otrzymujesz noc w noc; to dobry pomysł, jeśli doświadczasz ciągłych bólów głowy z samego rana.

Poduszki ortopedyczne mogą pomóc złagodzić niektóre z powszechnych dolegliwości spowodowanych sztywnym, obolałym karkiem i ramionami, a także zapewnić dodatkowy komfort osobom cierpiącym na refluks, astmę i inne schorzenia. Poduszki te działają poprzez ustawianie kręgosłupa w jego naturalnej pozycji podczas snu.

Jaką wybrać poduszkę ortopedyczną? Ile kosztuje dobra poduszka ortopedyczna?

Materace z pianki memory i poduszki ortopedyczne mogą być naprawdę drogie. Ale to nie znaczy, że musisz wydać tysiące funtów, żeby dobrze się wyspać. Oto niektóre z najlepszych materaców z pianki z pamięcią po poduszki ortopedyczne, jest ich cała gama, by dopasować się do każdego stylu snu i wygody. Na szczęście nie muszą one być drogie, by były skuteczne, a te dobrej jakości będą miały gwarancję, więc możesz czuć się pewnie przy zakupie. Jednym z takich przykładów są poduszki Valde: https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/do-spania/. Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu bólu szyi, czy po prostu chcesz się wyspać leżąc płasko, poduszka ortopedyczna jest najlepszym rozwiązaniem. Zaprojektowane specjalnie dla osób z problemami z plecami i szyją, poduszki te mają ergonomiczny kształt, by wspierać twój kręgosłup i jednocześnie odciążać biodra i ramiona. Z całym mnóstwem opcji wybór tej odpowiedniej dla ciebie może wydawać się trudnym zadaniem. Ale dowiedz się więcej o tym, jak one działają, poznaj różne rodzaje dostępnych poduszek i poznaj nasze najlepsze propozycje najlepszych poduszek ortopedycznych na rynku.

Poduszki to nie tylko pomoc w zasypianiu. Zapewniają komfort, poprawiają ułożenie kręgosłupa i pomagają ci utrzymać relaksującą postawę. Nasz wybór jest najlepszy z najlepszych, z formowalną pianką z pamięcią, która podpiera twoją głowę i szyję dla zdrowego snu.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną dla Twojego stylu spania

W zależności od Twojego stylu spania, możesz chcieć wybrać poduszkę ortopedyczną o różnych właściwościach. Chociaż niektórzy ludzie lubią spać na plecach, inni wolą spać na boku. Możesz również chcieć wziąć pod uwagę, czy masz problemy z plecami, czy nie, zanim kupisz konkretny rodzaj poduszki. Na przykład, jeśli zwykle śpisz na lewym boku, to ma sens zakup poduszki, która jest odpowiednia również dla tego boku. Jeśli często zdarza Ci się spać na plecach przez całą noc, to najlepiej poszukać poduszki, która jest specjalnie zaprojektowana z myślą o tym. Jednak ten artykuł nie ma być wyczerpującą listą wszystkich możliwych pozycji do spania. Zamiast tego wymieniliśmy kilka najważniejszych czynników, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji – tak, aby nie skończyło się na kupnie niewłaściwej pozycji!

Jaka pozycja do spania jest dla mnie najwygodniejsza?

Być może znalazłeś się w sytuacji, w której nie jesteś pewien, która pozycja do spania jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz mieć wrażenie, że jedna pozycja jest wygodniejsza od drugiej, albo próbowałeś kilku różnych pozycji tylko po to, by stwierdzić, że żadna z nich nie jest odpowiednia. Może być trudno wiedzieć na pewno, ponieważ nie ma testu, który można zrobić, aby powiedzieć, jak dobrze poduszka będzie spać ciebie. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz wypróbować, aby uzyskać pomysł na to, jak czuje się Twoja pozycja do spania. Spróbuj leżeć na plecach przez kilka sekund, a następnie spróbuj leżeć na boku przez kilka sekund. Spróbuj leżeć na brzuchu przez kilka sekund, a następnie na plecach przez kilka kolejnych sekund. Kontynuuj leżenie w różnych pozycjach przez kilka minut i spróbuj zauważyć, jak każda z nich się czuje. Gdy już umieścisz swoje urządzenie przenośne na stole lub biurku, spróbuj położyć się na krawędzi łóżka. Jeśli łóżko jest zwykle dla Ciebie zbyt niskie, to sprawi, że poczujesz się jeszcze niżej niż normalnie. Jeśli łóżko jest zazwyczaj zbyt wysokie dla ciebie, to sprawi, że poczujesz się nawet wyższy niż normalnie byłbyś.

Czy powinienem kupić poduszkę, która jest specjalnie zaprojektowana dla jednego konkretnego stylu spania?

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz odpowiedni styl spania dla danej poduszki, najlepiej wybrać poduszkę, która jest wielofunkcyjna. W ten sposób możesz używać jej do różnych stylów spania bez uczucia zbytniego dyskomfortu. Dobrym pomysłem jest również wypróbowanie wielu różnych rodzajów poduszek przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie. W zależności od Twoich preferencji, możesz chcieć poszukać poduszki, która jest specjalnie zaprojektowana dla śpiących na boku, śpiących na plecach lub obu. Jeśli zawsze znajdujesz się zasypiając na lewym boku, możesz chcieć poszukać poduszki z gwarancją dla leworęcznych.

Statyczny komfort jest koniecznością dla większości ludzi

Większość ludzi docenia twardy, ale wygodny materac, kiedy na nim śpi. Niestety, źle ustawione krzesło lub twarda sofa mogą być o wiele trudniejsze do spania niż miękki, wygodny materac. Jeśli zdarza Ci się przewracać w nocy lub budzić ze sztywnymi mięśniami, sztywna poduszka może sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej niekomfortowo. Niektórzy ludzie kojarzą sztywną poduszkę z chrapaniem, ale to nie znaczy, że wszyscy chrapiący są partnerami w łóżku! Wiele osób uważa, że miękka poduszka jest równie skuteczna w uspokajaniu mięśni w ciągu dnia, jak i w nocy. To dlatego wiele osób, które mają problemy z kręgosłupem, wybiera poduszkę z pianki memory zamiast poduszki z bawełny organicznej.

Pianka pamięciowa w poduszkach ortopedycznych

Jeśli często masz bóle pleców lub nóg, lub jeśli po prostu stwierdzasz, że spędzasz czas w łóżku ze względu na stan zdrowia, ważne jest, aby szukać poduszki ortopedycznej z podparciem. Dzieje się tak dlatego, że większość osób, które mają problemy z plecami lub nogami, doświadcza również pochylenia do przodu. Odnosi się to do tendencji kręgosłupa do rozciągania się na zewnątrz, gdy ciało znajduje się w pozycji pionowej. Tendencji tej przeciwdziała się poprzez wywieranie nacisku na kręgosłup od wewnątrz, ale osoby mające problemy z kręgosłupem częściej doświadczają tego zjawiska, jeśli również siedzą lub leżą w pozycji wyprostowanej. Jeśli szukasz poduszki ortopedycznej z podparciem, poszukaj poduszki z pianki memory z podparciem sprężynowym. Mają one tendencję do bycia bardziej wspierającymi i mniej prawdopodobne jest, że spowodują punkty nacisku.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać dla siebie?

Jeśli nie masz specjalnych wymagań, jeśli chodzi o wybór poduszki ortopedycznej dla siebie, polecamy następujące: Jeśli zazwyczaj śpisz na lewym boku, sensowne jest kupienie poduszki, która jest odpowiednia również dla tej strony. Jeśli często zdarza Ci się spać na plecach przez całą noc, najlepiej poszukać poduszki, która jest specjalnie zaprojektowana z myślą o tym. Jednak ten artykuł nie ma być wyczerpującą listą wszystkich możliwych pozycji do spania. Zamiast tego wymieniliśmy kilka najważniejszych czynników, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji – aby nie skończyło się to zakupem niewłaściwej pozycji!

Znaczenie zdrowego snu

Zdrowy sen jest niezbędny zarówno dla fizycznego, jak i emocjonalnego samopoczucia. Zły sen może mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie, zarówno teraz, jak i w dłuższej perspektywie. Nie tylko spanie w złej pozycji może nakładać dodatkowy stres na Twoje ciało (i serce) z powodu złej postawy, ale spanie w niezdrowej pozycji może również prowadzić do złych nawyków żywieniowych, nastroju i słabej koncentracji w ciągu dnia.

Kiedy już wybrałeś odpowiednią poduszkę ortopedyczną na swoje okoliczności, czas upewnić się, że będzie ona używana! Aby jak najlepiej wykorzystać swoją nową poduszkę, zalecamy stosowanie się do poniższych wskazówek: Noś ją do łóżka – Umieść ją w dolnej części śpiwora lub pokrowca na śpiwór. To zapewni, że będzie regularnie używana i dostanie dobry trening. Noś ją w ciągu dnia – Połóż ją na biurku lub na krześle obok siebie w ciągu dnia, abyś mógł używać jej jako przypomnienia o utrzymaniu prostych pleców! Noś go w nocy – połóż go w łóżku lub na boku, abyś mógł obudzić się z bardziej wyprostowaną postawą – poprawi to jakość Twojego snu i pomoże Ci poczuć się bardziej czujnym rano. Noś ją podczas ćwiczeń – noszenie poduszki ortopedycznej podczas ćwiczeń pomoże Ci uniknąć kontuzji. Pomoże to również utrzymać plecy w prostej pozycji i zmniejszyć prawdopodobieństwo urazu.