Profile aluminiowe, w których montowana jest taśma LED, to przede wszystkim estetyczna taśma maskująca, ale także doskonałe odprowadzanie ciepła z taśmy LED, dzięki czemu taśma w profilu będzie „żyła” dłużej niż bez niego. Występuje w dwóch rodzajach: architektonicznym i meblowym. Pierwszy typ (na przykład Lightsource), to cienkie profile, nadające się do montażu w szczelinach lub otworach w meblach. Drugi typ (na przykład Landscape) to szerokie taśmy z wygięciem 120 stopni, które mogą być używane do tworzenia projektów oświetleniowych na dużą skalę.

Profile LED – czyli jak oświetlić swoje wnętrze

Lampa profilowa to estetyczna osłona lub oświetlenie krawędziowe. Dzięki zastosowaniu profili aluminiowych, do których przyklejona jest taśma LED, możesz w bardzo estetyczny sposób oświetlić np. szafę. Profile są nie tylko estetycznym źródłem światła osłonowego, ale także odprowadzają ciepło powstające na diodzie LED, dzięki czemu taśma nie przepala się.

Profile LED są doskonałym sposobem, aby upewnić się, że Twoje światła taśmowe LED mają profesjonalny i wykończony wygląd. Wytłoczki lub kanały mogą być cięte i układane w projekty, które mogą osiągnąć cel każdego rodzaju projektu. Dzięki swojemu czystemu, eleganckiemu wyglądowi, są one również doskonałą wizytówką dla wielu różnych typów aplikacji świateł taśmowych. Czy to napisy na kanałach, czy oświetlenie roweru, ich liczne opcje sprawdzą się w każdej sytuacji.

Oświetlenie LED zyskuje coraz większą popularność we wszystkich aspektach handlu. W ofertach wielu sklepów spotkać możemy szeroką gamę profili, które pomogą Ci w Twoim kolejnym projekcie. Profil LED, czyli wytłoczka, jest wykonany z wytrzymałego materiału, który służy do idealnego dopasowania diod LED – bez powodowania uszkodzeń taśmy lub strat energii. Od pojedynczych kolorów po oświetlenie RGB, możemy dostarczyć jednorazowe lub komercyjne ilości.

Taśmy LED – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jeśli dotarłeś tak daleko w opisie, możesz wyraźnie zobaczyć, że te taśm LED są wysokiej jakości, ale to, co może być mniej oczywiste, to wszystkie inne elementy twojego projektu oświetleniowego, które mogą wpłynąć na wynik genialnego produktu końcowego. Innym sposobem na podkreślenie tego punktu byłoby porównanie taśm LED do samochodu – potrzebujemy solidnej i niezawodnej podstawy do pracy, aby stworzyć piękne, pozbawione wybojów wykończenie. Te taśmy LED zapewniają taką podstawę.

Taśmy LED z paskami samoprzylepnymi oferują rozwiązanie dla każdego zastosowania i są idealne do oświetlenia pod szafkami, a także jako kuszący i ekscytujący sposób na dodanie odrobiny koloru do Twojej przestrzeni życiowej. Z szerokim wyborem kolorów dostępnych w długościach 5m (16ft) i 3m (9ft), na pewno znajdziesz kolor, który będzie pasował do Twojego projektu lub wystroju.

Zaczynając od profilu LED możesz dodać kolor, intensywność światła, rozproszenie, a nawet dodatki takie jak wentylatory, aby przekształcić swój profil w piękną oprawę oświetleniową.

Jak zamontować profil LED?

Taśmy LED mogą być instalowane na wiele sposobów. Kanały do montażu w podłodze są łatwym sposobem, aby zacząć, lub możesz woleć schować je pomiędzy deskami podłogowymi lub boazerią z profilem wpuszczanym. Wybór należy do Ciebie.

Niezależnie od tego, czy szukasz prostych kanałów do montażu powierzchniowego lamp LED, czy profilu wpuszczanego do przestrzeni życiowej, mamy coś, co spełni twoje wymagania instalacyjne. Dostępne w kilku różnych kształtach i długościach, w tym wąskie opcje, jeśli montujesz je pomiędzy deskami podłogowymi, profile te mają tę zaletę, że ukrywają kable, zapewniając czystą instalację.

Dla firm i właścicieli domów, którzy chcą zrobić prawdziwy efekt za pomocą światła, linia Concept oferuje szeroką gamę profili LED. Dostępne w konfiguracjach wpuszczanych lub montowanych na powierzchni, możesz użyć tych kanałów, aby rozmieścić klastry LED wokół ścian wewnętrznych. Dostępne są różne długości i style, aby dopasować się do każdego zastosowania.

Profile LED wpuszczane i natynkowe to akcesoria wykonane z aluminium. Zostały one zaprojektowane tak, aby ułatwić instalację oświetlenia taśmowego LED w Twoim domu.

Podwieszane profile LED

Podwieszane profile LED dają Ci możliwość oświetlenia czegokolwiek zechcesz – dając Ci pełną swobodę twórczą. Wybieraj spośród gamy kolorów, które dopasujesz do swojego wnętrza, oświetlając stół bilardowy, barek śniadaniowy czy całą łazienkę.

Piękne profile dadzą Ci wykończony wygląd, który jest idealny do salonu lub jadalni. Profile dostępne są w kolorach: białym, matowym lub przezroczystym. Profile podwieszane pozwalają zawiesić rząd diod LED nad wyspą, stołem bilardowym lub stolikiem kawowym.

Podwieszane profile LED są idealne, jeśli chcesz oświetlić dużą powierzchnię. Przydadzą się także przy stołach bilardowych, barach śniadaniowych czy nawet w ogrodzie. Nasze Podwieszane Profile LED są podwieszane do sufitu za pomocą łańcucha, a nie są do niego bezpośrednio przymocowane, i mają szczeliny po każdej stronie do montażu diod LED lub innych elementów wyposażenia.