Szczelny dom to taki, który zapobiega przedostawaniu się niepożądanej wilgoci, zapachów i insektów. Dobra wiadomość jest taka, że w kilku prostych krokach możesz zwiększyć ilość powietrza przepuszczanego przez okna. Szczelne okna przechwytują chłodną wieczorną bryzę, zamykają się, aby nie przepuszczać wilgoci i nie przepuszczają smrodu zatęchłych szaf. Ale jakie są korzyści z posiadania szczelnych okien w domu? Oto 10 powodów, dla których warto już dziś zamontować szczelne okna w swoim domu:

Dobrej jakości okna to wydatek, na który łatwo sobie pozwolić

Instalacja szczelnych okien to jeden z najprostszych sposobów na poprawę zdrowia i jakości powietrza w pomieszczeniach. Okna dobrej jakości mogą służyć przez całe życie i pozwolą zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów na opłatach eksploatacyjnych i kosztach wymiany. Jeśli masz możliwość samodzielnego zainstalowania szczelnych okien, to ten wydatek będzie jeszcze niższy. Niemniej jednak, dlaczego miałbyś wydawać dodatkowe pieniądze na okna, którymi nie będziesz mógł się cieszyć zbyt długo? Szczelne okna są zazwyczaj tańsze niż okna o wysokich parametrach, które są również bardziej trwałe i energooszczędne. W zależności od wielkości i układu domu można osiągnąć podobne rezultaty, stosując tańsze opcje.

Odczujesz znaczny spadek rachunków za energię

Gdy Twoje okna nie są szczelne, ciepłe powietrze z wnętrza domu swobodnie przedostaje się do chłodniejszego powietrza na zewnątrz, powodując, że powietrze w pomieszczeniach staje się znacznie cieplejsze. Może to spowodować drastyczny wzrost rachunków za energię, w zależności od klimatu i temperatury na zewnątrz. Montując szczelne okna, ograniczysz ilość ciepłego powietrza wewnętrznego przedostającego się do wnętrza domu. Pozwoli to znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie i klimatyzację. Jeśli to możliwe, warto rozważyć montaż okien trzyszybowych, które mogą obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia nawet o 50%.

Zmniejsz ilość sezonowych alergenów i popraw wentylację w swoim domu

Kiedy powietrze zewnętrzne wchodzi w kontakt z powierzchniami wewnątrz pomieszczeń, często jest zanieczyszczone kurzem, pyłkami, pleśnią i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Na przykład, jeśli masz klimatyzowany dom latem, powietrze wchodzące do domu będzie znacznie chłodniejsze niż powietrze na zewnątrz. Oznacza to, że powietrze wewnątrz domu będzie znacznie bardziej zapylone. Szczelne okna w domu ograniczają ilość powietrza zewnętrznego, które wchodzi w kontakt z powierzchniami wewnątrz pomieszczeń, zmniejszając ilość zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu w domu. Zmniejszy to objawy i nasilenie alergii sezonowych u Ciebie i Twojej rodziny.

Suchy, dobrze wentylowany dom to zdrowy dom

Wyczerpane pomieszczenia są częstą przyczyną chorób i przewlekłych problemów zdrowotnych. Dobrze wentylowany dom to taki, który pozwala na prawidłowe odprowadzanie wilgoci i zapobiega gromadzeniu się szkodliwych zanieczyszczeń wewnątrz domu. Szczelne okna wpuszczają świeże powietrze z zewnątrz, a jednocześnie nie dopuszczają szkodliwych zanieczyszczeń i nadmiaru wilgoci. Utrzymywanie dobrej wentylacji w domu jest jednym z najprostszych sposobów na zachowanie zdrowia.

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV to mądra inwestycja

Ochrona siebie i swojej rodziny przed szkodliwym promieniowaniem UV jest jedną z najważniejszych inwestycji w zdrowie. Niestety, wiele domów nie jest wyposażonych w szczelne okna, a kremy przeciwsłoneczne są często zbyt grube, by mogły być wchłaniane przez szczelne okna. Instalując szczelne okna, możesz chronić swoją rodzinę przed szkodliwym promieniowaniem UV i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry, zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę.

Nie ma lepszego sposobu na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i zdrowia niż szczelne okna.

Dzieci są szczególnie narażone na choroby, urazy i inne niebezpieczne warunki ze względu na ich względny brak odporności i rozwoju fizycznego. Instalując szczelne okna w swoim domu, możesz chronić swoje dzieci przed szkodliwymi patogenami, szkodliwym promieniowaniem UV i przegrzanymi pomieszczeniami.

W ostatnich latach szczelne okna stały się popularnym sposobem na poprawę warunków mieszkaniowych ze względu na wiele korzyści, jakie ze sobą niosą. Szczelne okna skutecznie blokują przepływ wody, kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, jednocześnie wpuszczając do środka orzeźwiające, chłodzące powietrze z zewnątrz. Są one również niezwykle energooszczędne, co pozwala na znaczne oszczędności w rachunkach za energię. Chociaż montaż szczelnych okien może być kosztowny, początkowa inwestycja zwróci się w dłuższej perspektywie, znacznie poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniach i obniżając rachunki za energię. Co więcej, szczelne okna pomogą utrzymać dom w suchości i dobrej wentylacji, zmniejszając ryzyko zachorowania oraz zapewniając bezpieczeństwo i zdrowie Twoim dzieciom. Szczelne okna to mądra inwestycja, która zwróci Ci się dzięki poprawie jakości powietrza w pomieszczeniach i obniżeniu rachunków za energię.