Myjki ciśnieniowe to urządzenie, które idealnie sprawdzi się w całym gospodarstwie domowym do wielu czynności i zadań specjalnych. Zanim jednak o zadaniach, w jakich świetnie może sprawdzić się myjka ciśnieniowa, warto zwrócić uwagę na jej podstawowe zalety. Przede wszystkim zmniejsza zużycie wody poprzez wykorzystanie strumienia wody o wysokim ciśnieniu. Praca urządzeniem jest komfortowa, gdyż odbywa się ona przy zmniejszonym wysiłku fizycznym bez zbędnego szorowania, szczególnie przy rozległych elementach do sprzątania. Obsługa myjki ciśnieniowej jest bardzo prosta, każdy może z niej skorzystać. Oprócz oszczędności wody, również dzięki urządzeniu zaoszczędzimy wszelkie detergenty niezbędne do mycia, ponieważ do sprzątania myjka ciśnieniowa wykorzystuje wysokie ciśnienie wody. Ze względu na wiele różnych rozmiarów, myjkę ciśnieniową możemy dopasować do zaplanowanych czynności, tak by jej gabaryt nie stanowił przeszkody zarówno w codziennym jak i okazjonalnym użytkowaniu.

Dokonując zakupu myjki ciśnieniowej, należy sprawdzać jej wydajność, a właściwie zamontowanej w urządzeniu pompy. Przeciętna pompa myjki ciśnieniowej posiada wydajność na około czterystu litrów wody na godzinę. Jest to odpowiednia ilość wody do wykonania właściwie każdej z możliwej czynności. Choć z praktycznego punktu widzenia, warto do większych elementów zastosować myjkę ciśnieniową z wydajniejszą pompą, ze względu na skrócenie czasu pracy urządzenia.

Przygotowując się do pracy myjką ciśnieniową warto zastosować okulary ochronne, tak by uniknąć kontaktu detergentów z oczami. Wobec tego, korzystając z myjki ciśnieniowej nie należy strumienia wody nakierowywać w stronę ciała. Warto po zakończeniu pracy urządzenia, opróżnić zbiornik wody, tak by myjka ciśnieniowa zawsze była gotowa do ponownego użycia. Pamiętać także należy o temperaturze wody, która powinna być dostosowana do elementów, które zamierzamy umyć. Jeżeli chcielibyśmy używać rozgrzanej wody, wówczas warto zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową posiadającą funkcję podgrzewania.