Twoja skóra jest jednym z najważniejszych elementów Twojego ogólnego wyglądu. Odzwierciedla ona to, jak się czujesz w środku, jak również to, jak wyglądasz na zewnątrz. I nie ma znaczenia, ile masz lat lub jaki rodzaj kremu do twarzy zwykle używasz; wszystkie naturalne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry będą działać, aby utrzymać skórę wyglądającą jak najlepiej! Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci zacząć na właściwej drodze. Trzymaj w ryzach te przyjazne dla skóry oleje! Oleje mogą zatykać nasze pory i sprawiać, że nasza skóra produkuje mniej sebum, co prowadzi do powstawania trądziku i innych wyprysków. Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach olejów i o tym, jak pozostać wolnym od olejów.

Co to jest sebum?

Sebum to naturalny olej, który sprawia, że Twoja skóra czuje się dobrze i wygląda dobrze. Sebum jest niezbędną substancją w skórze, która pomaga skórze zachować nawilżenie i ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Utrzymuje również pory skóry w stanie odblokowanym i zapobiega trądzikowi, pryszczom i zaskórnikom. To co” i „dlaczego” kryje się za sebum jest złożone i interesujące. Istnieje wiele różnych rodzajów olejków, które składają się na sebum i wszystkie one mają różne zadania w skórze. Jeśli nie wytwarzasz go wystarczająco dużo, możesz mieć tłustą skórę, tłuste pory lub tłustą skórę z wąską brodą!

Pomaga utrzymać nawilżenie naszej skóry

To, jak dobrze Twoja skóra jest nawilżona, jest jednym z najważniejszych aspektów każdej rutyny pielęgnacyjnej. Naturalny poziom nawilżenia skóry określa, jak dobrze wygląda i jak się czuje Twoja skóra. Jeśli Twoja skóra nie wchłania wystarczającej ilości wody, zacznie wyglądać na matową, mniej błyszczącą i bardziej wrażliwą. Aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, musisz pić wodę, stosować metody usuwania makijażu i nigdy nie stosować preparatów oczyszczających bez recepty na mycie twarzy. Wybierz tonik, który ma w sobie środek nawilżający, lub raz w tygodniu zrób sobie zabieg na twarz pozbawiony nienaturalnych składników.

Jajka na śniadanie!

Jajka są świetnym źródłem białka, witamin, minerałów i aminokwasów. Są też fantastycznym źródłem choliny, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Jedzenie jajek na śniadanie nie tylko utrzymuje mózg w stanie nawodnienia, ale także pomaga organizmowi uzyskać odpowiednie odżywienie. To świetny sposób na rozpoczęcie porannej rutyny, a także na rozruszanie ciała!

Jedz świeże, aby pozostać zdrowym!

Istnieje kilka kroków do pozostania zdrowym, a jedzenie świeże jest jednym z nich! Po każdym prysznicu umyj twarz i zastosuj okład na twarz. Pij świeże, czyste, soki i wodę. Włączaj owoce i warzywa do swojej codziennej diety. I upewnij się, że otrzymujesz dzienną dawkę witamin i minerałów.

Ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowa!

Wszyscy wiemy, że filtry przeciwsłoneczne nie działają na każdego i mogą być szkodliwe, jeśli są używane niewłaściwie. Upewnij się, że używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym, który jest dostosowany do rodzaju Twojej skóry. I pamiętaj, aby stosować go podczas przebywania na słońcu i podczas snu.

Twoja skóra jest największym organem w twoim ciele i jest też najbardziej widoczna. Twoja skóra jest największym organem w twoim ciele, a także najbardziej widocznym. Oznacza to, że Twoja rutyna pielęgnacji skóry może być niezwykle ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Właściwa pielęgnacja skóry nie tylko pomoże jej wyglądać wspaniale, ale także pomoże jej pozostać nawilżoną i zdrową. Dlatego następnym razem, gdy będziesz w salonie kosmetycznym, nie zadowalaj się niczym innym, jak tylko tym, co najlepsze! Dbaj o swoją skórę w sposób przewidziany przez naturę: jedz zdrowo, pij czysto i używaj olejków eterycznych. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.