Niezależnie od tego, czy masz ograniczoną przestrzeń w swoim domu, czy po prostu starasz się utrzymać porządek, znalezienie odpowiedniego miejsca na lodówkę może być wyzwaniem. W końcu jest to urządzenie do przechowywania, które służy do utrzymywania łatwo psujących się przedmiotów, takich jak nabiał, warzywa i owoce w ich szczytowym stanie. Jednak wyzwanie związane ze znalezieniem odpowiedniego miejsca można złagodzić za pomocą kilku dobrych planów i selektywnych zakupów. Dzięki poniższym poradom i wskazówkom, upewnienie się, że otrzymasz świetną ofertę na nową lodówkę będzie łatwiejsze niż myślisz.

Rodzaje lodówek

Podobnie jak w przypadku innych typów urządzeń, lodówki występują w szerokim zakresie rozmiarów, modeli i funkcji. W zależności od Twoich potrzeb i przestrzeni, może się okazać, że mała lodówka jest więcej niż wystarczająca, podczas gdy szczególnie duży model może nie sprawdzić się w Twojej kuchni. Oto niektóre z najbardziej popularnych typów lodówek.

 • Szafkowa – Choć służy głównie do przechowywania niewielkich ilości łatwo psujących się produktów, niektóre modele mogą służyć jako mała spiżarnia na konserwy i suche produkty.
 • Wsuwane – Wsuwane są chyba najbardziej uniwersalnym typem lodówki. Te lodówki mogą być używane w dowolnym miejscu w domu i mogą być łatwo ukryte za szafkami lub ladami.
 • Side-by-side – Rozmiar dla średnich i dużych gospodarstw domowych, lodówki side-by-side oferują dużo miejsca do przechowywania dużej ilości żywności.

Jak wybrać rozmiar lodówki

Szukając nowej lodówki, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje potrzeby i wielkość domu. Zanim wybierzesz się na zakupy, zrób listę wszystkiego, co potrzebujesz przechowywać w lodówce i ile masz miejsca. To pomoże Ci określić, jaki rozmiar lodówki najlepiej odpowiadałby Twoim potrzebom.

Oto kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego rozmiaru lodówki.

 • Bądź ostrożny, wybierając rozmiar lodówki na podstawie przestrzeni, którą masz. Wiele osób błędnie wybiera lodówkę na podstawie ich obecnej spiżarni lub szafek, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, który jest proporcjonalny do przestrzeni, którą masz.
 • Musisz również wziąć pod uwagę rozmiar swoich bioder. Czy jesteś wyższy niż przeciętna osoba? Wtedy powinieneś wybrać lodówkę, która jest oparta na twoim wzroście.

Sprawdź, jakich funkcji potrzebujesz

Zanim udasz się do sklepu, przyjrzyj się funkcjom i opcjom, których potrzebujesz w swojej nowej lodówce.

 • Wytwornica lodu – Jeśli kupisz model bez wytwornicy lodu, to będziesz musiał kupować kostki lodu. Jest to jedna z najczęstszych funkcji w lodówkach, więc możesz chcieć wybrać model z nią.
 • Półki na drzwiach – Jeśli potrzebujesz przechowywać napoje, konserwy lub przyprawy, możesz chcieć wybrać lodówkę z półkami na drzwiach.
 • Kontrola temperatury – Jeśli wolisz przechowywać pewne rodzaje żywności w niższych temperaturach, ważne jest, aby szukać modelu z kontrolą temperatury.

Teraz, gdy znasz już cechy, których będziesz szukać, nadszedł czas, aby je dobrze wykorzystać! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią lodówkę.

 • Rozmiar – Rozmiar lodówki w dużej mierze zależy od ilości miejsca, które zajmuje w kuchni. Dlatego przy zakupie nowej lodówki należy wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujesz, a także układ kuchni.
 • Kontrola temperatury – Ważne jest, aby znaleźć lodówkę, która ma kontrolę temperatury. Pozwoli to na przechowywanie niektórych rodzajów żywności, takich jak ryby i warzywa, w niższych temperaturach.
 • Półki na drzwiach – Jeśli potrzebujesz przechowywać napoje, konserwy lub przyprawy, możesz wybrać model z półkami na drzwiach.

Sprawdź ceny w sklepach internetowych

Kiedy jesteś w trakcie poszukiwań nowej lodówki, chcesz mieć pewność, że dostaniesz najlepszą możliwą ofertę. W idealnym przypadku oznacza to odwiedzenie kilku sklepów i przyjrzenie się różnym modelom, aby znaleźć ten najlepszy dla siebie.

Jeśli jednak nie masz czasu lub cierpliwości na takie podejście, lub po prostu jesteś zbyt przyciśnięty do czasu, możesz sprawić, że zakup nowej lodówki będzie znacznie łatwiejszy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę podczas zakupów nowej lodówki.

 • Wiedz, czego potrzebujesz od lodówki – Zanim udasz się do sklepu, poświęć kilka minut na spisanie wszystkiego, czego potrzebujesz od nowej lodówki. To pomoże Ci zawęzić poszukiwania i upewnić się, że szukasz odpowiednich funkcji w lodówce.
 • Zakupy poza godzinami szczytu – Większość sprzedawców odkłada na bok pewne pory dnia, w których dokonuje sprzedaży, i to właśnie w tych godzinach można znaleźć najlepsze oferty.

Przy odpowiednim planowaniu, odrobinie organizacji i ostrożnych zakupach, znalezienie odpowiedniego miejsca na lodówkę nie musi być trudnym zadaniem. Te wskazówki pomogą Ci zlokalizować nową lodówkę, która jest w sam raz dla Twojej przestrzeni i potrzeb.