Francuska wieś słynie ze starych kamiennych domów, bujnych gajów oliwnych i niebiesko-białych prowansalskich wież. Właściciele domów, którzy inspirują się tym regionem, często szukają możliwości dodania tego stylu do swojego domu za pomocą kuchni inspirowanej stylem prowansalskim. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz z łatwością wprowadzić francuski styl wiejski do swojego domu. Niezależnie od tego, czy remontujesz, czy budujesz od podstaw, istnieją sposoby, aby subtelnie wprowadzić do swojego domu klimat francuskiej wsi poprzez projekt kuchni. Stosując neutralne kolory, rustykalne tekstury i elementy natury, możesz wprowadzić do swojego domu urok i romantyzm, nie popadając przy tym w przesadę.

Prowansalskie elementy w twojej kuchni

Jest kilka elementów, które w szczególny sposób kojarzą się ze stylem prowansalskim. Tapeta. To nie tylko retro; to kluczowy element stylu prowansalskiego. Jeśli Twoja kuchnia jest odpowiedniej wielkości, możesz tapetować całe pomieszczenie. Jeśli nie, możesz zrobić ścianę charakterystyczną jako rozprysk koloru. Ceramika. To wykracza poza kubki do kawy i talerze: Możesz użyć płytek ceramicznych na swoich ścianach (brzmi szalenie, ale działa pięknie), a płytki ceramiczne mogą być używane na blatach. Kawa. W prowansalskich kuchniach często głównym tematem jest kawa. Możesz pójść w prawdziwie francuskim kierunku z narożnym barkiem kawowym. Może on mieć wygląd klasycznych cynkowych barów, które można zobaczyć w kawiarniach we Francji. Kawę można wprowadzić do kuchni również w inny sposób, np. poprzez drzwi szafek w kolorze kawy, płytki w kolorze kawy lub akcesoria w kolorze kawy.

Neutralne kolory dla miękkiego wyglądu francuskiej wsi

Francuska wieś słynie z łagodnego wyglądu, a to rozciąga się na palety kolorów. Domy są zbudowane z miękkiego, jasnego stiuku, a ich ogrody są wypełnione winoroślą i roślinami lawendy. Oznacza to, że kiedy projektujesz swoją kuchnię, możesz wybrać neutralne kolory, aby uzyskać miękki wygląd, który przypomina francuską wieś. Najjaśniejszy i najbardziej neutralny ze wszystkich neutralnych jest biały. To będzie dać kuchni bardzo miękkie i czyste spojrzenie, więc jest to świetny wybór, jeśli chcesz zachować rzeczy jasne i jasne. Będzie to również świetny sposób na dodanie jasności do pokoju, który ma tendencję do bycia ciemniejszym, jak np. kuchnia w piwnicy. Jeśli szukasz czegoś nieco ciemniejszego, spróbuj miękkiej szarości. To nada Twojej kuchni subtelny i wyrafinowany wygląd, który jest idealny dla nowoczesnych kuchni. Drewno może również pomóc w nadaniu kuchni miękkiego wyglądu. Ciepłe drewno, takie jak dąb lub ciemniejsze drewno, takie jak orzech, może pomóc stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę.

Kamień i drewno dla uzyskania ziemistej atmosfery

Styl prowansalski ma wiele elementów, które przywołują na myśl ziemię. Możesz to włączyć do swojego projektu kuchni, wybierając materiały z kamienia i drewna. Kamień jest materiałem, który kojarzy się z francuską wsią i może być wykorzystany na wiele różnych sposobów w Twojej kuchni. Możesz użyć go do blatów, podłóg, a nawet szafek. Kamień może być również stosowany do elementów dekoracyjnych w kuchni, aby nadać jej ziemisty charakter. Możesz użyć kamiennych płytek jako akcentów na szafkach. Możesz również użyć kamienia w bardziej kreatywny sposób, np. wykorzystując go do wykonania ściany, stołu lub unikalnej półki. Drewno jest również naturalnym materiałem, który może nadać Twojej kuchni ziemisty charakter. Drewno jest uniwersalnym materiałem i możesz go użyć do wielu różnych rzeczy w swojej kuchni. Drewno może być używane do produkcji szafek, podłóg, blatów, przegródek i akcentów.

Jasne i przestronne szafki

Dla bardziej francuskiego wyglądu, szafki są kluczowym elementem w Twojej kuchni i mogą stanowić różnicę pomiędzy pomieszczeniem, które jest jasne i przewiewne, a takim, które sprawia wrażenie ciężkiego i ciemnego. Jeśli chcesz mieć poczucie francuskiej wsi, rozważ jaśniejsze szafki. Chociaż możesz znaleźć szafki w prawie każdym kolorze, jaśniejsze odcienie nadadzą Twojej kuchni bardziej przewiewny, francuski charakter. Francuskie kuchnie wiejskie często mają rustykalny wygląd do nich, więc można również rozważyć przejście z antycznym stylu dla swoich szafek. Szafki w stylu antycznym mają bardziej rustykalny, zwietrzały wygląd. Jeśli chcesz uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, możesz również użyć szafek w ciemniejszych kolorach. Możesz sprawić, że kuchnia z ciemnymi szafkami stanie się bardziej przestronna, dodając do niej oświetlenie i dużą ilość okien.

Stoły kawiarniane w stylu bistro

Francuska wieś słynie z uroczych kawiarenek, a wspólną cechą tych kawiarenek jest stół w stylu bistro. Stoły w stylu bistro mają duże drewniane blaty, a nogi są szerokie i ustawione bardzo daleko od siebie, tworząc asymetryczny wygląd. Stoły te są również zazwyczaj dość małe, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w kameralnym otoczeniu. Możesz wprowadzić ten styl do swojej kuchni, kupując okrągły drewniany stół z szerokimi nogami i asymetrycznym blatem. Jeśli zdecydujesz się na stół bistro, pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym ludzie będą mogli wygodnie siedzieć. Możesz również użyć stołu jako elementu dekoracyjnego, czyniąc go bardziej dekoracją niż miejscem do jedzenia. Jeśli chcesz pójść tą drogą, wybierz stół z projektem, który uzupełnia projekt Twojej kuchni.

Widok z okna

Jeśli masz widok na francuską wieś, możesz włączyć go do projektu kuchni, używając tekstyliów, sztuki i innych elementów, które mają motyw francuskiej wsi. Możesz owinąć swoje krzesła, stół i inne meble francuskimi tkaninami. Możesz również użyć francuskich grafik na ścianę, aby wprowadzić kraj do swojego domu. Możesz również wprowadzić naturę do swojej kuchni, wykorzystując rośliny i kwiaty. Możesz je wykorzystać jako akcenty, np. na blatach lub półkach ściennych, albo stworzyć cały ogród. Jeśli nie masz widoku na francuską wieś, nadal możesz dodać francuski styl do swojej kuchni, używając dekoracji o tematyce francuskiej. Możesz również użyć francuskich słów, takich jak „bonjour” i „merci”, jako elementów dekoracyjnych.

Francuska wieś to miejsce, które jest znane ze swojego uroku i romantyzmu. Jeśli chcesz przenieść ten klimat do swojego domu, możesz to zrobić włączając elementy prowansalskie do projektu kuchni. Neutralne kolory, kamień i drewno, jasne i przewiewne szafki, stoliki kawiarniane w stylu bistro i widok z okna to tylko niektóre ze sposobów, w jakie możesz wprowadzić francuską wieś do swojego domu.