Współcześni pracownicy siedzą dłużej niż kiedykolwiek. Ponieważ siedzenie stało się nową normą, dbanie o swoją postawę podczas siedzenia jest bardzo ważne. Mimo to wielu z nas nie myśli o swojej postawie, gdy siada przy biurku lub w sali konferencyjnej. Tymczasem jest ona równie ważna, jak postawa podczas stania czy chodzenia.

Czy siedzisz na właściwym rodzaju krzesła?

Właściwe krzesło może pomóc w zapobieganiu bólom pleców. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nasze stanowiska pracy są często nieprawidłowo ustawione. Siadamy na krzesłach kuchennych lub krzesłach w jadalni i ignorujemy fakt, że nie są one przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Może to łatwo spowodować problemy z postawą, a w konsekwencji doprowadzić do bólu pleców. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby dowiedzieć się, jakie krzesło jest najlepsze dla Twojego typu sylwetki i jak poprawić swoją postawę na krześle biurowym lub fotelu przy biurku komputerowym.

Wybór ergonomicznie zaprojektowanego krzesła oznacza, że będziesz mógł w pełni wykorzystać swoją przestrzeń roboczą. Większy komfort, mniejszy ból pleców i zmęczenie, a także lepsza koncentracja. Nie lekceważ wartości ergonomicznego krzesła biurowego, jeśli chodzi o zwiększenie wydajności pracy.

Dobre krzesło to kluczowy element, który pozwala cieszyć się zdrowym i przyjemnym dniem w pracy. Kiedy siadasz, Twoje ciało powinno być odpowiednio i wygodnie podparte. Zapewnia to prawidłowe krążenie krwi i pomaga uniknąć problemów z szyją i plecami.

Ćwiczenia przed pracą

Ćwiczenie przed rozpoczęciem pracy jest ważnym czynnikiem, którego nie należy lekceważyć. Istnieje wiele powodów, dla których ćwiczenie przed rozpoczęciem pracy jest korzystne. Ponieważ większość z nas jest stale zajęta i ma mało czasu, spacer jest świetnym pomysłem, ponieważ nic nie kosztuje. Przekonasz się także, że świeża, natleniona krew sprawi, że poczujesz się ożywiony i gotowy na cały dzień.

Codzienny poranny spacer przez co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem pracy to naprawdę dobry pomysł. Nie musisz biegać w maratonie. Wystarczy przyjemny spacer. Spacery są tak łatwe do wykonania, że nie sposób nie dostrzec płynących z nich korzyści. Świeżo natleniona krew przepływająca przez Twoje ciało pomoże Ci poczuć się ożywionym, gdy każdego dnia będziesz rozpoczynał pracę. Nie będziesz siedzieć i czuć się zmęczonym i ospałym, jak gdybyś nie poświęcił czasu na poranne ćwiczenia.

Wiadomo, że regularne ćwiczenia aerobowe przed rozpoczęciem pracy znacznie poprawiają jakość życia. Wiadomo, że ćwiczenia przed rozpoczęciem pracy zwiększają wydajność i efektywność pracy. Dlatego, jeśli jeszcze nie zacząłeś ćwiczyć przed rozpoczęciem pracy, dziś jest idealny dzień, by zacząć.

Miejsce pracy – jak je wybrać?

Jestem pewien, że wiele razy siedziałeś przy kuchennym stole i pracowałeś, ale jest powód, dla którego tak wiele osób odchodzi od tego stylu biurka. Biurko do domowego biura ma zapewniać komfort pracy. Powinno być dopasowane do ergonomicznego krzesła, aby zapewnić optymalną pozycję pleców i ramion. Jeżeli pracujesz w dużej, otwartej przestrzeni, w której nie ma prywatności, możesz rozważyć zakup biurka w kształcie litery L. W ten sposób możesz oddzielić się od innych osób. W ten sposób można oddzielić się od innych, którzy dzielą z nami biuro, a jednocześnie zachować miejsce na własne notatki i dokumenty.

Trzymaj ekran komputera na odpowiedniej wysokości

Patrząc na ekran komputera, można odnieść wrażenie, że znajduje się on na odpowiedniej wysokości. Jeśli jednak musisz zginać szyję, aby zobaczyć ekran, to znaczy, że tak nie jest. Na tej stronie dowiesz się, jak sprawdzić położenie ekranu. Każdy może to łatwo zrobić i może to pomóc w poprawieniu postawy podczas siedzenia przy komputerze lub laptopie.

Prawidłowa postawa podczas siedzenia – nigdy nie krzyżuj nóg

Być może widziałeś to w swoim biurze, a może w domu – ktoś siedzi ze skrzyżowanymi nogami i stopami na biurku. Jeśli siedzenie z obiema stopami na podłodze jest dla Ciebie trudne, powinieneś kupić podnóżek. Nie są one inwazyjne i nie zajmują dużo miejsca pod biurkiem. Ponieważ każdy z nas lubi różne uniesienia stóp, warto zaopatrzyć się w podnóżek z możliwością regulacji. Jednym ze złych nawyków wielu pracowników biurowych, którzy korzystają z podnóżka, jest krzyżowanie stóp… Staraj się tego unikać, ponieważ może to prowadzić do słabego krążenia krwi.

Co jakiś czas wstań od komputera

Bardzo ważne jest robienie przerw od siedzenia co około 30 minut. Ponadto należy jak najczęściej w ciągu dnia wstawać i rozciągać się. Jest to korzystne dla ciała, umysłu i wydajności pracy. Jeśli z różnych powodów jesteś przykuty do krzesła, powinieneś spróbować poruszać się i rozciągać w pozycji siedzącej. Należy podnieść ręce nad głowę i złączyć dłonie, a następnie wcisnąć się obiema nogami w krzesło i spróbować się z niego podnieść. Uważaj, żeby nie upaść! Utrzymaj tę pozycję przez około 20 sekund, a następnie ponownie się rozluźnij.

Poduszka pod plecy – idealne rozwiązanie dla zdrowych pleców

Najlepszy korektor postawy to jeden z najlepszych sposobów na cieszenie się zdrowymi i szczęśliwymi plecami. Nowoczesne konstrukcje oznaczają, że nie będziesz musiał nosić inwazyjnego lub niewygodnego podparcia lędźwiowego. Zamiast tego możesz wybrać odpowiedni dla siebie model spośród wielu dostępnych obecnie na rynku.