Wiele osób pijących kawę chce zaoszczędzić pieniądze i uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze. Każda maszyna będzie inna, więc to, co może być dobrą ofertą dla jednej osoby może nie działać tak dobrze dla kogoś innego. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć jest to, ile wydajesz na kawę każdego miesiąca. Czy wolisz kawę mrożoną czy zwykłą czarną? Jak często przechodzisz przez pojedynczy strąk, aby uzyskać swoją poprawkę? Istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, próbując znaleźć najlepszą ofertę na nowy system parzenia kawy w domu. Następną rzeczą, którą musisz rozważyć jest to, jakim typem użytkownika jesteś i jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze. Poniższy artykuł może pomóc dać pewien wgląd w te tematy i miejmy nadzieję, że poprowadzi Cię właściwą ścieżką w kierunku znalezienia idealnego zaparzacza kubkowego dla Twoich potrzeb.

Ile wydać na ekspres do kawy?

Podjęcie decyzji o przedziale cenowym dla nowego domowego ekspresu do kawy przejdzie długą drogę w kierunku pomocy w wyborze odpowiedniego urządzenia. Kiedy będziesz gotowy do dokonania zakupu, nie przekraczaj swojego budżetu. Pozostając w swoim przedziale cenowym, będziesz mógł skorzystać z wszelkich wyprzedaży, które mogą się pojawić i użyć kuponów, aby zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy. Jeśli planujesz zakup odnowionej jednostki, upewnij się, aby sprawdzić opinie. Będziesz chciał się upewnić, że model, który kupujesz jest dobrym dopasowaniem do Twoich potrzeb.

Zdecyduj, co wolisz

Kiedy już wiesz, ile jesteś gotów wydać, będziesz chciał przyjrzeć się różnym typom ekspresów do kawy i określić, jaki rodzaj kawy jest dla Ciebie najważniejszy. Czy jest to kawa mrożona, której pragniesz? A może wolisz latte? Zdecyduj, co lubisz najbardziej, a będziesz w stanie znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Jeśli wiesz, że uwielbiasz latte, możesz wybrać model, który został stworzony z myślą o przygotowywaniu latte. Jeśli natomiast wolisz zaoszczędzić trochę pieniędzy i zamiast tego parzyć standardową kawę w kroplówkach, możesz zawęzić pole wyboru, decydując, czy najbardziej interesuje Cię parzenie jednej czy wielu filiżanek naraz.

Dokładnie rozważ swój typ użytkownika

Jeśli jesteś częstym konsumentem kawy, możesz rozważyć zakup komercyjnego ekspresu do kawy, który jest przeznaczony do użytku biznesowego. Takie ekspresy są droższe, ale robią większe porcje, są trwalsze i bardziej niezawodne. Są one również lepiej dostosowane do warunków komercyjnych, takich jak kawiarnie i restauracje, które mogą wymagać większych porcji i dłuższego czasu przygotowania. Z drugiej strony, jeśli pijesz tylko filiżankę lub dwie z przyjaciółmi raz lub dwa razy w miesiącu, możesz być w stanie poradzić sobie z bardziej przystępną cenowo maszyną domową.

Następną rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, jakie cechy są dla Ciebie ważne

Przyglądając się każdemu rodzajowi ekspresu, warto zanotować kilka najważniejszych cech, które warto wziąć pod uwagę. To pomoże Ci zawęzić pole do tylko najlepszych opcji. Są to rzeczy takie jak ile filiżanek maszyna może zrobić na raz, wielkość karafki, i czy pochodzi z wbudowanym młynkiem. Możesz również rozważyć, czy urządzenie ma funkcję timera lub wbudowaną opcję muzyczną.

Jeśli chodzi o ekspresy do kawy, są dwa rodzaje użytkowników

Jeśli chodzi o ekspresy do kawy, istnieją dwa rodzaje użytkowników: Osoby pijące espresso i osoby nie pijące espresso. Dla osób pijących espresso, droższe urządzenia są bardziej pożądane. Dla osób nie pijących espresso najważniejszymi cechami są: wielkość filiżanki, szybkość przygotowywania napoju przez urządzenie oraz liczba filiżanek, które urządzenie może przygotować.

Rodzaje ekspresów do kawy

– Jednogrupowe ekspresy do kawy: Są one przeznaczone dla osób, które lubią używać jednogrupowych ekspresów do kawy i kosztują tylko około 500 złotych. Te maszyny mają jeden portafilter, a użytkownik musi zmielić kawę sami, często z ręcznym młynkiem. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się nauczyć, jak działa ekspres do kawy.

Grupy półautomatyczne (lub ekonomiczne maszyny): Te maszyny często kosztują około 2000zł i są najlepsze dla osób nie pijących espresso. Ten typ maszyny zaparza podwójną porcję espresso, więc jest znacznie bardziej imponujący niż ekspres do kawy z jedną grupą.

Jeśli uwielbiasz latte i inne napoje espresso, będziesz chciał przyjrzeć się droższym modelom. Jeśli chcesz tylko standardową filiżankę czarnej kawy, nie musisz rozbijać banku. Ważne jest również, aby pamiętać, że różne rodzaje maszyn mają różne cele. Na przykład, istnieją również maszyny, które są lepiej dostosowane do podejmowania mrożonych napojów, a niektóre są lepsze do podejmowania zarówno gorące i zimne napoje. Patrząc na różne wybory, upewnij się, że bierzesz pod uwagę potrzeby użytkownika, rodzaj kawy, którą lubisz pić i jak często zamierzasz używać maszyny.