Szukasz pomysłu na aranżację pokoju dziecięcego. Specjalnie na tę okazję, mamy nowoczesne rozwiązanie, które sprawi, że Twoje dziecko będzie mogło bez obaw malować po powierzchni ściany ulubionymi kredami, albo przyczepiać swoje rysunki za pomocą magnesów. Co trzeba zrobić by tak się stało? Wystarczy pomalować ścianę farbą tablicową lub magnetyczną.

Farba tablicowa w zasadzie niczym się nie różni od farby, którą stosuje się na tablicach szkolnych. Po ścianie, która jest pomalowana farbą tablicową można malować kredami, zetrzeć rysunki i ponownie malować. Taka ściana może nie tylko stać się użyteczna dla dziecka, ale również dla wszystkich członków rodziny, którzy będą mogli zapisywać na niej ważne informacje.

W ten sposób farba tablicowa nie tylko może nam posłużyć w pokoju dziecięcym, ale również znakomicie się sprawdzi w kuchni, na przykład nad blatem kuchennym, do tego by było można na niej zapisywać swoje ulubione przepisy. Polecana jest także do salonu, gdzie wszyscy członkowie rodziny mogliby tworzyć swoje kreatywne ilustracje, a w zależności od nastroju, dowolnie je zmieniać. Jak łatwo można zauważyć, zastosowań owej farby tablicowej jest wiele, wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce w domu i malować.

Farby tablicowe zwykle są produkowane w kolorze czarnym, aczkolwiek w niektórych sklepach można także je znaleźć w innych barwach. Ważne by farba tablicowa była wysoce odporna na ścieranie, wodę oraz powinna posiadać odpowiednią przyczepność do powierzchni ściany. Obliczając ilość farby do pomieszczenia, trzeba mieć na uwadze, iż farba ta jest dość gęsta, a żeby uzyskać należyty efekt to należy ścianę pokryć kilkoma powłokami farby. Na ścianie pokrytej już farbą tablicową, warto stosować kredę niepylącą, gdyż jedynie ten rodzaj kredy może sprawić, że charakterystyczne pylenie się produktu, zostanie zdecydowanie ograniczone.

Jeżeli nie przepadasz za malowaniem kredą, to polecamy w zamian farbę magnetyczną, która dzięki drobnym cząsteczkom żelaza, będzie przyciągała magnes, tak samo jak to się dzieje w przypadku lodówki. Farby magnetyczne są całkowicie bezpieczne, spokojnie mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i najmłodsi. A jeśli zastosujemy na ścianę farbę magnetyczną i pokryjemy ją dodatkowo farbą tablicową, to będziemy mogli po powierzchni ściany zarówno malować, jak i przyczepiać rysunki za pomocą magnesów.