Drzwi antywłamaniowe to sposób na bezpieczne mieszkanie. Jednak przy wyborze odpowiednich drzwi, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim profil ościeżnic powinien być metalowy. Podobnie, skrzydło drzwiowe, które powinno być ekstra wzmocnione od wewnętrznej strony kratownicą sporządzoną ze stalowych prętów. Całość powinna być złączona blachą, która izoluje z obu stron skrzydło drzwiowe. Wszelkie puste przestrzenie w skrzydle drzwiowym powinny być wypełnione materiałem izolacyjnym, na przykład styropianem. Do izolacji termicznej zastosować również można wełną mineralną, która dodatkowo gwarantuje izolację akustyczną.

Poza elementami konstrukcyjnymi ważne są również pręty stalowe w skrzydle drzwiowym, które uniemożliwiają przepiłowanie drzwi. Oprócz tego, drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w zawiasy oraz stalowy próg, który blokuje możliwość wyważenia drzwi od dołu.

Kupując drzwi antywłamaniowe, kluczowy jest atestowany zamek. Przy wyborze zamka, konieczne jest by posiadał on wkładkę bębenkową, która uniemożliwia przewiercenie, istotny jest także system rygli wysuwanych, wielostronnych, które mają za zadanie, precyzyjnie zablokować skrzydło drzwiowe.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe powinny też posiadać wkładkę budowlaną. Jest to zwłaszcza polecane, wtedy gdy po ukończeniu budowy mieszkania, wymienia się ją na właściwy model drzwi, w ten sposób będziemy posiadali pewność, iż przy drzwiach żadna osoba nieupoważniona nie majsterkowała.

Idealnym uzupełnieniem drzwi antywłamaniowych są klamki do drzwi, które nadadzą drzwiom nie tylko charakter, ale także zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Istnieje wiele rodzajów drzwi antywłamaniowych. Nie muszą być one wykonane wyłącznie z drewna. Bardzo dobrym uzupełnieniem drzwi są przeszklone ozdoby w formie ornamentu, czy też witrażu. Nie tylko pięknie zdobią drzwi zewnętrzne, ale również są bardzo funkcjonalne, gdyż wpuszczają do korytarza lub wiatrołapu promienie słoneczne. Aby mieć pewność, iż szklane elementy są odporne na zniszczenie, warto zabiegać o stałe punkty stolarskie, jakim są szyby antywłamaniowe, które powinny posiadać certyfikat trwałości.