Drzwi antywłamaniowe to sposób na bezpieczne mieszkanie. Jednak przy wyborze odpowiednich drzwi, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim profil ościeżnic powinien być metalowy. Podobnie, skrzydło drzwiowe, które powinno być ekstra wzmocnione od wewnętrznej strony kratownicą sporządzoną ze stalowych prętów. Całość powinna być złączona blachą, która izoluje z obu stron skrzydło drzwiowe. Wszelkie puste przestrzenie w skrzydle drzwiowym powinny być wypełnione materiałem izolacyjnym, na przykład styropianem. Do izolacji termicznej zastosować również można wełną mineralną, która dodatkowo gwarantuje izolację akustyczną.

Poza elementami konstrukcyjnymi ważne są również pręty stalowe w skrzydle drzwiowym, które uniemożliwiają przepiłowanie drzwi. Oprócz tego, drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w zawiasy oraz stalowy próg, który blokuje możliwość wyważenia drzwi od dołu.

Kupując drzwi antywłamaniowe, kluczowy jest atestowany zamek. Przy wyborze zamka, konieczne jest by posiadał on wkładkę bębenkową, która uniemożliwia przewiercenie, istotny jest także system rygli wysuwanych, wielostronnych, które mają za zadanie, precyzyjnie zablokować skrzydło drzwiowe.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe powinny też posiadać wkładkę budowlaną. Jest to zwłaszcza polecane, wtedy gdy po ukończeniu budowy mieszkania, wymienia się ją na właściwy model drzwi, w ten sposób będziemy posiadali pewność, iż przy drzwiach żadna osoba nieupoważniona nie majsterkowała.

Idealnym uzupełnieniem drzwi antywłamaniowych są klamki do drzwi, które nadadzą drzwiom nie tylko charakter, ale także zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Istnieje wiele rodzajów drzwi antywłamaniowych. Nie muszą być one wykonane wyłącznie z drewna. Bardzo dobrym uzupełnieniem drzwi są przeszklone ozdoby w formie ornamentu, czy też witrażu. Nie tylko pięknie zdobią drzwi zewnętrzne, ale również są bardzo funkcjonalne, gdyż wpuszczają do korytarza lub wiatrołapu promienie słoneczne. Aby mieć pewność, iż szklane elementy są odporne na zniszczenie, warto zabiegać o stałe punkty stolarskie, jakim są szyby antywłamaniowe, które powinny posiadać certyfikat trwałości.

‍Zabezpieczenie domu przed włamaniem nie zawsze jest łatwym zadaniem. Właściciele domów mogą czuć, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone obecnością włamywaczy czających się w cieniu i czekających na okazję do ataku. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec temu, co się z Tobą dzieje. Jeśli jesteś właścicielem domu, który chce chronić swoją własność przed potencjalnymi intruzami i niefortunnym zdarzeniem, jakim jest włamanie, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek, jak możesz z łatwością poprawić bezpieczeństwo swojego domu.

Drzwi antywłamaniowe – jak wybrać?

Kluczowym elementem drzwi antywłamaniowych jest ich rama – chcesz mieć ramę, która jest tak solidna, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, że włamywacze szukają każdego rodzaju otworu, który mogą wykorzystać, więc ważne jest, aby uzyskać ramę, która jest zbudowana w sposób trwały. Istnieje wiele różnych rodzajów ram, w tym stal, aluminium lub włókno szklane. Jednak najtrwalszą opcją jest beton, który sprawia, że świetne drzwi antywłamaniowe. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu blokującego, jaki posiadają drzwi. Wiele drzwi jest dziś wyposażonych w rygiel lub zasuwę. Zasuwka jest tańszą opcją, ale nie jest tak bezpieczna jak zasuwka. Śruby są o wiele trudniejsze do sforsowania, więc jeśli możesz, najlepiej kupić drzwi z tym typem mechanizmu blokującego.

Złożona konstrukcja drzwi antywłamaniowych

Większość ludzi myśli o drzwiach antywłamaniowych jako o ciężkich, metalowych drzwiach, takich, jakie można zobaczyć w banku. Choć prawdą jest, że tego typu drzwi stanowią bardzo bezpieczne wejście do domu, nie są one jedynym rozwiązaniem. Istnieje kilka różnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę patrząc na drzwi, w tym ciężar i grubość drzwi, rodzaj mechanizmu blokującego i rodzaj ramy używanej. Ciężkie drzwi, takie jak drzwi stalowe, to dobre drzwi antywłamaniowe, ale mają one również tendencję do bycia bardzo głośnymi, co może być problemem, jeśli próbujesz być cichy, wchodząc lub wychodząc z domu. Drzwi drewniane są lżejsze, dzięki czemu są znacznie mniej hałaśliwe podczas otwierania i zamykania. Podczas gdy drewniane drzwi nie będą najbardziej bezpiecznym wejściem, są świetne dla właścicieli domów, którzy chcą zachować ciszę.

Solidna rama drzwiowa dla drzwi antywłamaniowych

Rama drzwi to część, która łączy drzwi ze ścianą. Chcesz się upewnić, że ta część Twoich drzwi jest tak solidna, jak to tylko możliwe. Jeśli ościeżnica jest wątła, włamywaczom łatwo jest ją sforsować za pomocą kilku ciężkich przedmiotów, takich jak młot kowalski czy łom. Możesz uczynić ramę drzwi bardziej odporną na włamanie, dodając kilka dodatkowych warstw drewna. Można też kupić bardzo gruby kawałek drewna i zlecić jego przerobienie na ramę. Możesz również rozważyć uzyskanie stalowej ramy, jeśli masz na to budżet. Podczas gdy antywłamaniowa rama stalowa może być droga, to zdecydowanie warto zainwestować, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego domu.

Zawiasy antywłamaniowe

Zawiasy w Twoich drzwiach są tak samo ważne jak ościeżnica, jeśli nie bardziej. To część drzwi, która mocuje je do ramy i jest łatwym miejscem do sforsowania przez włamywaczy. Solidna para zawiasów to świetny sposób na uniemożliwienie włamywaczom wejścia do domu. Jeśli możesz, postaraj się o wytrzymały typ zawiasów, który jest zbudowany tak, aby przetrwać. Niestety, nie jest możliwe uzyskanie zawiasów antywłamaniowych, które są wbudowane bezpośrednio w drzwi. Jeśli więc szukasz dobrych drzwi antywłamaniowych, możesz rozważyć wymianę istniejących zawiasów na mocniejsze.

Antywłamaniowe skrzydło drzwiowe

Skrzydło drzwiowe to ta część drzwi, która faktycznie się otwiera i zamyka. Niestety, skrzydło drzwiowe jest często miejscem, przez które włamywacze przebijają się, próbując dostać się do domu. Można temu zapobiec, kupując stalowe skrzydło drzwiowe. Jednak stalowe skrzydła drzwiowe są niezwykle ciężkie, co może powodować duży hałas podczas otwierania i zamykania drzwi. Możesz zmniejszyć ilość hałasu, jaki powodują Twoje drzwi, kupując skrzydło wykonane z włókna szklanego lub aluminium. Materiały te nie są tak wytrzymałe jak stal, ale są znacznie lżejsze, co zmniejsza ilość hałasu, jaki powodują podczas otwierania i zamykania drzwi.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie domu przed włamywaczami, musisz upewnić się, że każde wejście jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Włamywacze szukają każdego rodzaju otworu, który mogą wykorzystać, więc ważne jest, aby każde drzwi w Twoim domu były jak najbardziej antywłamaniowe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, drzwi powinny być jak najgrubsze i najcięższe. Warto również wymienić wszelkie niepewne części, takie jak zawiasy, na mocniejsze materiały. Możesz również zabezpieczyć przed włamaniem inne części domu, takie jak okna, instalując solidne okiennice. Te wskazówki pomogą Ci zabezpieczyć Twój dom, tak abyś nie musiał się martwić o włamywaczy.